Od czego zacząć przy projektowaniu biura opartego na doświadczeniu

/

Czy lubisz swoje obecne środowisko biurowe?

Bądź szczery. Czy jest w nim coś, co byś zmienił? Czy sprawia, że dni pracy mijają szybciej? Czy znajdujesz kreatywność i inspirację w czterech ścianach, w których siedzisz i przy biurku, przy którym spędzasz czas?

Kiedy lubisz przestrzeń, w której pracujesz, czas płynie szybciej, czujesz się bardziej energiczny i kreatywny, a rano chętniej wstajesz i idziesz do pracy. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz biura, w którym pracujesz, wszystkie powyższe cechy są odwrotne.

Dobrą wiadomością dla tych, którzy uważają, że ich biura mogłyby zostać zmodernizowane jest to, że biuro przyszłości ma skupiać się w znacznie większym stopniu na doświadczeniu pracownika i wszystkich gości, którzy zapuszczają się do środka. Oznacza to bardziej komfortową przestrzeń, z meblami biurowymi, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników. Oznacza to miejsca do odpoczynku, miejsca do spędzania czasu wolnego, a może nawet miejsca do spędzania wolnego czasu.

Mówiąc wprost, pracownik biurowy przyszłości będzie pracował w przestrzeni, która jest przyjemna, wygodna i inspiruje kreatywność.

Jak można zaprojektować doświadczalną przestrzeń roboczą?

Pracodawcy mogą wpadać w panikę na myśl o tym nowym projekcie biura. W końcu od czego zacząć? Jak w ogóle zacząć projektować taką przestrzeń?

Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy zapytać swoich pracowników. Nie każde biuro będzie wymagało modernizacji do tego samego standardu co Google czy Amazon, a być może wystarczy tylko kilka zmian tu i tam, aby przestrzeń stała się o wiele bardziej innowacyjna i wygodna.

Na przykład, może włączyć biophilic design office vibe i przynieść elementy z zewnątrz, wewnątrz. Ma to natychmiastowy efekt uspokajający na tych w biurze, a także zwiększa produktywność. Następnie zmień biurka i krzesła, aby dostosować je do potrzeb swoich pracowników.

Niektóre firmy mogą chcieć włączyć w to metodę pracy zwinnej. Oznacza to posiadanie stref w obrębie przestrzeni, tj. strefa współpracy, strefa cichej pracy, miejsca na przerwy, miejsca spotkań itp. Jest to z pewnością zaprojektowane z myślą o doświadczeniu, ale również zapewnia, że każde zadanie, które musi być wykonane, może być wykonane w najwyższym stopniu jakości.

Definicja "doświadczalnego miejsca pracy" różni się w zależności od biura. To dlatego, że każdy zestaw pracowników może sugerować coś innego. Powodem, dla którego rozmowa z pracownikami jest najlepszym rozwiązaniem jest to, że wiedzą oni czego chcą i potrzebują. Mogą powiedzieć Ci, co trzeba zmienić w biurze, ponieważ to oni spędzają w nim tyle czasu. Siedzą przy swoich biurkach biurowych każdego dnia, i wiedzą, jak ta przestrzeń czuje się do nich i każdego innego, kto wchodzi. Kto może lepiej przekazać Ci informacje i spostrzeżenia, których potrzebujesz, aby zmienić projekt i ulepszyć rzeczy?

Jeśli wprowadzisz zmiany bez konsultacji z pracownikami, możesz skończyć projektując coś, co nie będzie pasowało do całości.

Ogólnie jednak, biuro przyszłości z pewnością wygląda na jasne, wygodne i kreatywne miejsce do spędzania dni roboczych.