Znaczenie aktualizacji umiejętności informatycznych

/

Żyjemy w szybkim świecie i nic nie zmienia się szybciej niż technologia.

Wystarczy spojrzeć na szybkość, z jaką wypuszczane są nowe telefony komórkowe. Myślisz, że masz najnowszy model, a następnie mniej niż kilka miesięcy później myślisz o wymianie na uaktualnienie. To samo można powiedzieć o IT w nowoczesnym biurze.

Aby firma była jak najbardziej produktywna i wydajna, musi mieć oko na nowe i pojawiające się technologie. Nie wszystko z nich będzie przydatne, ale może być pakiet oprogramowania lub dwa, a może nawet nowy kawałek sprzętu, który może być prawdziwym game changer. Kiedy tak się stanie, pracownicy muszą być elastyczni i skoncentrowani na szybkim dostosowaniu się i nauce nowej technologii.

Zmiany nie są łatwe, a niektórzy ludzie uważają, że technologia jest trudna do opanowania. Jednak bycie na bieżąco z nowymi technologiami jest niezwykle ważne, jeśli chce się zachować aktualność swoich umiejętności i być atrakcyjnym dla nowych pracodawców lub możliwości awansu.

Oczywiście, menedżerowie muszą również upewnić się, że pracownicy mają dostęp do regularnych szkoleń i że wszelkie potrzeby szkoleniowe są identyfikowane podczas corocznych przeglądów rozwoju pracowników (ocen).

Problem ze zmianą technologii polega na tym, że wiąże się z nią czynnik strachu. Ludzie myślą, że kiedy coś się zmienia, będzie bardzo trudno się z tym uporać i spowoduje to poważne problemy z wydajnością. W rzeczywistości tak nie jest. Istnieje bardzo niewiele elementów nowej technologii, które nie są łatwe w użyciu. Technologia jest o wiele bardziej przyjazna dla użytkownika niż kiedykolwiek wcześniej, a pakiety i urządzenia są zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łatwo obsługiwać od samego początku.

Dbanie o aktualność swoich umiejętności informatycznych jako pracownika powinno być czymś, na czym skupiasz się regularnie. Jeśli jest to obszar, z którym masz problemy, poproś swojego kierownika o dodatkowe szkolenie lub pracuj nad zwiększeniem swojej pewności siebie w domu lub na kursie uniwersyteckim.

Informatyka zmieniła nasze życie w większości na lepsze, a w świecie biznesu nie da się być produktywnym i zyskownym bez posiadania wielu różnych pakietów technologicznych do dyspozycji. Jedynym sposobem na poradzenie sobie z tą rzeczywistością jest bycie na bieżąco ze zmianami i utrzymywanie wysokiego poziomu pewności siebie.