8 oznak stresu w miejscu pracy, których należy się wystrzegać

/

Jako pracodawca, może być trudno określić, czy masz rzeczywisty problem ze stresem w miejscu pracy w swoim współczesnym biurze, czy też wszystko jest regularnie "normalne".

Odrobina stresu jest właściwie pomocna i w większości przypadków zawsze będzie istnieć jego niewielka ilość. Jednak duże ilości stresu lub przedłużające się okresy stresu mogą być bardzo szkodliwe dla pracownika i ogólnie dla firmy.

Pracodawcy muszą zrozumieć oznaki stresu, a następnie pracować nad pomocą pracownikom w zarządzaniu stresem, gdy siedzą przy biurkach lub współpracują przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej. Zbyt duży stres jest niebezpieczny i ważne jest, aby pracownicy rozpoznawali jego oznaki. Sprawdź tę infografikę, która daje ci te konkretne informacje.

Źródło - https://www.positivehealthwellness.com/infographics/11-signs-symptoms-much-stress-infographic/

Jako menedżer, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać, więc aby Ci pomóc, przeanalizujmy 8 oznak stresu w miejscu pracy, abyś mógł być na nie przygotowany.

Znak 1 - Niskie morale

Jeśli Twoje biuro cierpi z powodu niskiego morale, będziesz o tym wiedział. Pracownicy wydają się przygnębieni, brakuje im energii, nie wpadają na wiele pomysłów podczas burzy mózgów, a czas, który spędzają przy swoich krzesłach wydaje się ich wyczerpywać. Jest to jedna z oznak stresu panującego w Twoim biurze.

Znak 2 - Wzrost liczby błędów

Wzrost liczby błędów może być oznaką tego, że pracownicy czują się pod presją i są zestresowani. Upewnij się, że obciążenie pracą jest sprawiedliwe i rozsądne, a także, że nie oczekujesz od swoich pracowników nierealistycznych terminów.

Znak 3 - ogólnie niska atmosfera w biurze

Ponownie, zauważysz to z morale, ale jeśli twoje biuro po prostu czuje się w dół, gdy idziesz do niego, to jest to znak problemu. Tym problemem z pewnością może być stres, ponieważ nawet jeśli stres sprawia, że czujesz się szalony i pod presją, to również sprawia, że czujesz się zdołowany i niespokojny.

Znak 4 - Nietypowe wybuchy

Znasz swoich pracowników lepiej niż ktokolwiek inny, więc czy zaczynają oni zachowywać się nieco nietypowo? Czy robią i mówią rzeczy, które nie są zgodne z ich osobowością? Może to być oznaką stresu, jak również wybuchów, których nigdy wcześniej nie mieli. Dobrym pomysłem jest zapewnienie pracownikom miejsca, do którego mogą się udać, jeśli potrzebują szybkiej przerwy, np. miejsca z meblami do odpoczynku lub kabinami biurowymi.

Znak 5 - Wzrost liczby konfliktów w biurze

Konflikt jest częścią środowiska biurowego od czasu do czasu, ale jeśli zauważasz więcej konfliktów między pracownikami, może to być spowodowane tym, że czują się oni pod presją. Może to powodować, że pracownicy ścierają się, podczas gdy normalnie dobrze by się dogadywali.

Znak 6 - zwiększona absencja chorobowa

Stres jest jedną z najczęstszych przyczyn absencji chorobowej pracowników. Jeśli dzieje się to coraz częściej w Twoim biurze, jest to zdecydowany znak, że coś musi się zmienić. Ponownie, oceń obciążenie pracą i terminy oraz wprowadź pakiet zarządzania stresem dla swoich pracowników, z którego będą mogli skorzystać.

Znak 7 - trudniej jest zatrzymać dotychczasowych pracowników

Czy Twoi pracownicy odchodzą dość regularnie? Chociaż stres może nie być jedynym powodem, może być czynnikiem przyczyniającym się do tego. Będzie to oznaczać, że musisz wydać więcej pieniędzy na rekrutację, co jest również czasochłonne, i prawdopodobnie będziesz walczyć o przyciągnięcie nowych talentów, jeśli słowo wychodzi, że twoje biuro jest stresującym miejscem.

Znak 8 - Niższa produktywność i zmniejszone zyski

Bardzo niepokojący znak jest spadki wydajności i niższe zyski w wyniku. Może to być z pewnością wynikiem niższego morale, zwiększonej liczby błędów i ogólnego stresu. Firmy polegają na zyskach, więc jeśli zauważasz ten szczególny problem, czas podjąć działania.

Poprzez zrozumienie potencjalnych oznak stresującego biura, możesz pracować nad zmniejszeniem jego skutków za pomocą skutecznych technik zarządzania stresem.