Co to jest zapalenie ścięgien?

/

Jeśli choć przez krótki czas pracowałeś w biurze, bez wątpienia słyszałeś o powszechnych dolegliwościach, które mogą dotknąć pracowników biurowych. Od zespołu cieśni nadgarstka (CST) po zespół RSI (ang. repetitive strain injury ) - istnieje wiele problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, które mogą powodować ból i dyskomfort podczas korzystania z komputera lub długotrwałego siedzenia.

Używanie ergonomicznych mebli może z pewnością pomóc w rozwiązaniu tych problemów, ale ważne jest, aby wiedzieć, jakie są najczęstsze dolegliwości i jak ich unikać.

Zapalenie ścięgien to choroba, o której nie mówi się tak dużo, ale która jest równie bolesna i niewygodna jak RSI czy zespół cieśni nadgarstka. Zapalenie ścięgna to stan zapalny ścięgna, który powoduje ból i obrzęk i jest wynikiem nadmiernej eksploatacji lub zwyrodnienia (zużycia, nadwyrężenia i rozerwania) włókien ścięgna. Jednym z najczęstszych miejsc, na które cierpią pracownicy siedzący przy biurku w korporacji, jest łokieć i bez wątpienia słyszeliście o łokciu tenisisty. Jest to jedna z form zapalenia ścięgien, ale inną jest łokieć myszki.

Łokieć myszki to stan zapalny zewnętrznej strony stawu łokciowego, który może powodować ból, który nie znika po zakończeniu pracy biurowej. Kluczowa jest wiedza o tym, jak radzić sobie z tym bólem i jak zapobiegać jego powstawaniu. Zapoznaj się z tym przydatnym filmem, w którym znajdziesz kilka wskazówek i porad.

Wymiana starych krzeseł i stołów na nowe meble biurowe jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ są one zazwyczaj ergonomicznie zaprojektowane i zapewniają wsparcie. Jednocześnie należy pamiętać, że wiedza o tym, jak siedzieć i pisać na klawiaturze w prawidłowej pozycji, jest również istotna.

Czy już wcześniej cierpiałeś na zapalenie ścięgien?