5 sposobów, w jaki koronawirus powoduje stres w miejscu pracy

/

Żyjemy w dziwnych i niezwykłych czasach.

Większość z nas ma to szczęście, że może powiedzieć, iż nigdy wcześniej nie przeżywała epidemii, ale pandemia? To zupełnie coś innego.

Jednak jesteśmy tutaj, w obliczu rosnącego zagrożenia, które zmieniło sposób, w jaki myślimy, działamy i oczywiście, jak pracujemy.

Koronawirus zmienił świat nie do poznania i chociaż wszyscy mamy nadzieję, że kiedyś, w niedalekiej przyszłości, wszystko wróci do normy, na razie musimy żyć i pracować w nieco inny sposób niż dotychczas.

Koronawirus jest obecnie jedną z głównych przyczyn stresu w miejscu pracy. Jak może nie być? Jesteśmy albo społecznie zdystansowani od naszych kolegów, martwimy się o nasze miejsca pracy, furloughed, lub pracujemy z domu, kiedy nigdy nie chcieliśmy w pierwszej kolejności.

Nic dziwnego, że stres jest coraz większy.

Ważne jest, aby zrozumieć dokładnie, jak koronawirus i nasza obecna sytuacja zaostrzyły problem stresu. Poprzez zrozumienie tego, można wziąć komfort w tym, że na pewno nie jesteś sam w uczucie sposób, w jaki robisz.

Przyjrzyjmy się zatem 5 sposobom, w jakie koronawirus spowodował i zaostrzył stres w miejscu pracy.

Martwimy się o naszą pracę

Bezrobocie wzrasta z powodu zniszczonej gospodarki. Nic dziwnego, że tak wiele osób martwi się, że obecny miesiąc pracy może być ich ostatnim. Siedząc w fotelu biurowym, trudno nie zastanawiać się, co się stanie, a przy rosnących cenach życia codziennego w wyniku wszystkiego, co się dzieje, zmartwienie jest normalne.

Oczywiście, jest to zmartwienie dla każdego i chociaż nie odbiera to zmartwienia, podziel się swoimi obawami z kolegami i znajdź komfort jako zespół.

Biurowy dystans społeczny jest trudny

Biurka w biurze są teraz bardziej oddalone od siebie niż wcześniej, a między Tobą a Twoimi kolegami mogą znajdować się nawet ekrany biurowe z pleksiglasu. Wszystko to tworzy inny nastrój do współczesnego biura i może być tak, że po prostu nie jesteś vibing z nim.

Nie ma prawdziwego sposobu, aby to obejść. Wszystko co możesz zrobić, to zrozumieć, że te zmiany dystansujące są dla twojego własnego bezpieczeństwa i że miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nie będziemy już musieli ich używać.

Praca w domu jest izolująca

Stres w miejscu pracy może łatwo się nasilić, gdy nie jesteś w pobliżu swoich kolegów. Jeśli jesteś przyzwyczajony do współpracy przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych, może ci być bardzo trudno pracować w domu. Niektórzy ludzie uwielbiają ten sposób pracy, ale nie jest on dla wszystkich.

Jeśli obecnie pracujesz w domu i zmagasz się z tym, staraj się jak najczęściej komunikować ze swoimi współpracownikami i pamiętaj o utrzymaniu otwartych kanałów komunikacji w ciągu dnia z kierownictwem itp. Pozostając w kontakcie, będziesz czuł się mniej odizolowany.

Urlop jest zawsze zagrożeniem

Wiele osób znalazło się na urlopie w czasie pandemii. Wielu z nich wróciło już do pracy, ale niektórzy wciąż czekają na datę ponownego rozpoczęcia. Jeśli zostałeś zwolniony z pracy, ważne jest, abyś starał się być zajęty i pamiętał, że nie jest to sytuacja, która będzie trwała wiecznie. Na pewno jest to trudne, ale starając się zachować pozytywne nastawienie, przejdziesz na drugą stronę.

Wszyscy martwimy się o nasze zdrowie

To normalne, że podczas pracy martwimy się o zdrowie swoje i członków rodziny. Jednak każde biuro powinno mieć wdrożony system dystansu społecznego, a pracownicy powinni pamiętać o częstym myciu rąk. Trzymając się zasad, powinieneś pozostać bezpieczny i chociaż nikt nigdy nie może wykluczyć szans na wystąpienie problemu, drastycznie zmniejszasz je, nosząc maskę, myjąc ręce i zachowując dystans.

Stres w miejscu pracy jest wystarczająco dużym problemem, by nie dodawać do niego światowej pandemii. Jeśli jednak wszyscy będziemy pracować razem, możemy przetrwać ten trudny okres i cieszyć się jaśniejszą i zdrowszą przyszłością.