Dlaczego Agile Working wydaje się być na czasie

/

Czy w Twoim biurze funkcjonuje obecnie zwinny model pracy?

Jeśli nie, być może nadszedł czas, aby dokładniej zbadać tę możliwość. Praca w trybie zwinnym prawdopodobnie utrzyma się w przewidywanym biurze przyszłości, zapewniając wygodne i angażujące miejsce pracy dla pracowników.

Praca biurowa przyszłości prawdopodobnie będzie koncentrować się na zadaniu, które musi być wykonane i komfort pracownika w procesie.

Zapoznaj się z infografiką, która mówi o agile working i o tym, jak ten system jest skonfigurowany.

Źródło - https://dandypeople.com/blog/get-seated-for-agile-free-infographic/

Powodem, dla którego agile working prawdopodobnie pozostanie z nami przez wiele lat jest m.in. że jest to produktywny sposób pracy. Dawanie pracownikom wyboru, gdzie chcą siedzieć, w jakiej strefie, w jakiej kabinie i na jakim fotelu biurowym, oznacza, że mogą się bardziej efektywnie skupić. Agile working ma strefy, więc ci, którzy współpracują przy nowoczesnych stołach do zarządu, mogą to robić wygodnie, bez poczucia, że przeszkadzają komuś, kto potrzebuje kto musi siedzieć i pracować w ciszy.

Agile working skupia się również na przestrzeniach do przerw i wyłamywania się. Jednym z głównych trendów w biurze przyszłości wydaje się być zdrowie i dobre samopoczucie. Zapewniając pracownikom miejsce na przerwę, wygodne i uspokajające, pomagasz im w walce ze stresem w miejscu pracy. Również w tym przypadku jest to coś, na czym prawdopodobnie skupi się miejsce pracy przyszłości.

Praca w systemie Agile ma wiele zalet i choć nie wszyscy są jej fanami, jest to system, który zawsze był witany znacznie cieplej niż hot desking. Hot desking pod wieloma względami przypomina trochę grę w krzesła, ale praca zwinna jest o wiele bardziej zorganizowana, z naciskiem na wybór dla pracownika.

Oczywiście, minusem tego typu modelu jest koszt jego wprowadzenia. Biuro będzie musiało zostać zmienione, aby wprowadzić różne wymagane strefy. Konieczne będzie zakupienie określonych rodzajów mebli biurowych, takich jak podesty do pracy w ciszy, być może panele akustyczne do pochłaniania hałasu, a także meble do przerw dla tych, którzy nie mają jeszcze tego typu przestrzeni zainstalowanej w swoim biurze.

Pomimo kosztów i czasu potrzebnego na wdrożenie, zwinna praca będzie prawdopodobnie nadal przynosić korzyści tym, którzy się na nią zdecydują. Musimy również pamiętać, że firmy muszą być produktywne, aby przetrwać. Zwinna praca okazała się być produktywnym rozwiązaniem, ponieważ każdy rodzaj pracy i każde zadanie jest w niej uwzględnione.

Wprowadzenie zmiany może być jednak mylące dla pracowników, co oznacza, że należy ich zaangażować w proces i poprosić o ich wkład. Robiąc to, uspokajasz wody zmian i upewniasz się, że widzą plusy. Mogą nawet być podekscytowani nową trasą do przodu i mieć kilka pomysłów, które można włączyć do procesu.

Na razie, jakkolwiekzwinna praca nigdzie się nie wybiera, a dzięki udowodnionemu wzrostowi produktywności prawdopodobnie będzie się utrzymywać jeszcze przez długi czas.