Jak dbać o meble biurowe

/

Oczywiście przygotowanie idealnego biura to spory wydatek. Dlatego warto prowadzić zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym kupione meble będą w stanie nam dłużej służyć bez większego problemu. Warto wiedzieć jak kolejne produkty powinny być pielęgnowane.

Meble z płyty melaminowanej – podstawy pielęgnacji

Płyta melaminowana jest odporna na chemię, gorące napoje i dlatego nie będzie tutaj trzeba stosować jakichś specjalnych zasad, gdy chodzi o procesy pielęgnacyjne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taką powierzchnię należy czyścić z użyciem suchej i delikatnej szmatki. W przypadku mycia na mokro należy uważać, by ścierka nie była nadmiernie wilgotna. Woda oczywiście letnia i czysta. W przypadku ścierek lepiej wybierać takie miękkie, by nie doprowadzić do ścierania powierzchni.

Środki czyszczące – kilka słów o nich

Do takich mebli można obecnie stosować praktycznie wszystkie dostępne środki czyszczące, byle tylko nie było w nich substancji ścierającej. Używać można mleczka do mebli, mydła szarego czy innych środków czyszczących, które stosowane są w gospodarstwach domowych. Nie powinny jednak mieć substancji barwiących oraz polerujących, ponieważ mogą one zniszczyć meble. Poza tym raczej nie powinno się stosować substancji odpowiadających za wybielanie, proszków do prania czy proszków szorujących albo też środków nabłyszczających do konkretnego rodzaju drewna.

Jak usuwać zabrudzenia i uszkodzenia?

czyszczenie mebli biurowych Jeśli usuwamy wyłącznie kurz i zabrudzenia delikatne to wystarczy wytrzeć taką powierzchnię szmatką, która będzie lekko wilgotna z dodatkiem środka czyszczącego. Krótkie i delikatne ruchy pozwolą takie zabrudzenia sprawnie usunąć. Jeśli pozostają jakieś smugi to znak, że ścierka jest nadmiernie zamoczona. Na powierzchni płyty melaminowanej należy używać nadmiernej ilości wody, ponieważ może ona prowadzić do jej uszkodzenia i pojawienia się wybrzuszeń. Podobnie będzie ze środkami wybielającymi i ścierającymi. Nie powinno się narażać mebli na takie praktyki, ponieważ będą prowadzić do szybkiego niszczenia powierzchni takich mebli. Starta powłoka będzie powodowała, że kolor zacznie blaknąć i pojawią się pęknięcia.