Co zrobić, jeśli nie chcesz awansu?

/

Wydaje się, że każdego dnia dostajemy metaforyczny cios w głowę, że powinniśmy rozwijać swoją karierę, szukać możliwości awansu, a może nawet założyć własną firmę i dyskutować o pomysłach przy meblach w sali konferencyjnej.

Ale co, jeśli nie chcesz tego wszystkiego? Co, jeśli jesteś całkowicie szczęśliwy w miejscu, w którym jesteś?

Prawda? Jeśli jesteś bardzo szczęśliwy w swojej pracy i nie masz żadnych aspiracji do zmiany miejsca zamieszkania, jesteś szczęściarzem. Masz tak zwaną satysfakcję z pracy, a to przecież święty Graal w świecie zatrudnienia!

Być może nie masz ochoty ruszać się z fotela w swoim obecnym biurze i nie czujesz potrzeby przeniesienia swojego życia zawodowego do innej firmy, czy to za wyższą pensję, czy też nie. Na tym świecie jest zbyt wielu nieszczęśliwych pracowników, a jeśli jesteś kimś, kto lubi swoją pracę, znajduje w niej spełnienie i ma wystarczająco dużo satysfakcji ze swojej roli, należysz do tej nielicznej grupy.

Jeśli więc jesteś szczęśliwy w swoim obecnym biurze i obawiasz się, że nie chcąc się przenieść, postrzegany jesteś jako nieobecny, zapomnij o tym i skup się na swojej obecnej roli. Być może w przyszłości zapragniesz nieco większej odpowiedzialności, ale na razie ciesz się swoim zadowoleniem i wkładaj wszystko w swoją codzienną pracę.

Czy cieszysz się z tego, że jesteś tam, gdzie jesteś?