Co jest lepsze - praca indywidualna czy zespołowa?

/

Nie wszyscy pracują w ten sam sposób; niektórzy wolą najpierw porozmawiać o zadaniu, podczas gdy inni wolą trzymać się z dala od siebie, za biurowymi ściankami działowymi, i pracować samodzielnie. Mimo tych różnic, która z nich jest najlepszą drogą do produktywności i sukcesu?

Zarówno praca zespołowa, jak i indywidualna mają swoje wady i zalety, a praca zespołowa może być zarówno dobra, jak i zła. Mimo sporów dotyczących tych dwóch metod wydaje się, że praca zespołowa wygrywa, ale tylko nieznacznie. Zawsze znajdzie się miejsce dla pracy indywidualnej, ale gdy pracuje się na rzecz wspólnego celu, więcej niż jedna głowa jest zawsze lepsza.

Obejrzyj ten film, w którym przedstawiono powody, dla których praca zespołowa jest ważna.

Dobrym pomysłem jest stworzenie w biurze stref, w których jedni pracownicy będą mogli skupić się na pracy indywidualnej, a inni na współpracy. Oznacza to wybór dużych stołów w sali konferencyjnej na potrzeby burzy mózgów, a może także owalnego stołu w sali konferencyjnej zamiast długiego; dzięki temu każdy ma szansę przedstawić swoje pomysły, a nie czuje się zbyt oddalony od głównej dyskusji.

Czy zgadzasz się z tym, czy nie?