Pomysły na ladę recepcyjną

/

Recepcja jest miejscem posiadającym szczególnie duże znaczenie. Nie może być zresztą inaczej skoro mamy do czynienia z tym punktem, w którym klient lub potencjalny kontrahent mają pierwszą styczność z firmą.

Trudno zatem polemizować z osobami przekonującymi, że znaczenie ma nie tylko personel z odpowiednimi kwalifikacjami, ale również sama estetyka otoczenia, do którego trafi klient. Już choćby dlatego tak ważne jest zadbanie o ladę recepcyjną. Recepcja często uważana jest zresztą za wizytówkę firmy i dzieje się tak nawet wówczas, gdy większość klientów równie często korzysta z innych jej punktów takich, jak sklep, punkt obsługi albo część usługowa. To, że do biura nie zagląda się zbyt często nie jest więc argumentem, który miałby przemawiać za tym, żeby nie przywiązywać wagi do jej wystroju.

Elementów, na które należy zwrócić uwagę jest zresztą co najmniej kilka – elegancka lada biurowa, obecne na ścianie firmowe logo, wygodna kanapa dla gości oczekujących na spotkanie – to w tym przypadku absolutne minimum. Jeśli klient wchodzi do biura, instynktownie powinien nie tylko znajdować recepcję, ale również mieć przekonanie, że to do niej powinien się kierować. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lada biurowa jest rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem, zwykłe biuro może być bowiem znacznie łatwiejszym do udźwignięcia wydatkiem. Okazuje się jednak, że z przynajmniej kilku powodów nie będzie się ono sprawdzać.

zastosowanie lady biurowej Na pierwszy plan wysuwa się to, że lada jest rozwiązaniem pozwalającym na utrzymanie przestrzeni w porządku, klient albo gość nie musi więc obserwować roboczego blatu stojącej za ladą osoby. Lada jest też znacznie lepszym rozwiązaniem, gdy niezbędna jest nam przestrzeń do przechowywania segregatorów i formularzy, jest przy tym rozwiązaniem wcale nie gorszym od biurka, gdy w grę wchodzi przestrzeń dla nóg albo miejsce na monitor. Oczywiście, decydując się na zakup lady warto zadbać o to, aby była ona utrzymana w modnych odcieniach. Największą popularnością cieszą się oczywiście czerń oraz biel. Niestety, czarne elementy mają pewien minus – łatwo bowiem dostrzec na nich kurz. Inne rozwiązanie to brązy i beże – od lat popularne w pomieszczeniach biurowych. Ich plusem jest między innymi neutralność oraz skojarzenia z bezpieczeństwem. Ciekawym pomysłem jest też asymetryczny minimalizm – idealny dla firm nowoczesnych.